شنبه, 18 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:864

دادستان یزد به موضوع کفسازی میدان تاریخی امیرچقماق ورود کرد

ابزار
  • انداز قلم

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: با توجه به حساسیت بافت تاریخی به عنوان مرکز ثقل گردشگری، اصلاح و مرمت این منطقه باید در یک طرح دقیق و جامع تعریف شده و با نظارت کامل به صورت دقیق اجرا شود.

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: با توجه به حساسیت بافت تاریخی به عنوان مرکز ثقل گردشگری، اصلاح و مرمت این منطقه باید در یک طرح دقیق و جامع تعریف شده و با نظارت کامل به صورت دقیق اجرا شود.

به گزارش یزدنگاه، علی اکبر شمس پیش از ظهر امروز در بازدید از میدان امیر چخماق و محدوده پروژه بازسازی و محوطه این میدان اظهار داشت: در اجرای هر طرح ابتدا لازم است ابعاد فنی و زیر ساختی مورد مطالعه لازم صورت گیرد تا از دوباره کاری و اتلاف وقت، سرمایه و منابع انسانی جلوگیری شود.

وی تصریح کرد: عدم دقت لازم در در اجرای کار و دوباره‌کاری‌ها در این زمینه هم موجب تشویش اذهان نسبت به مجموعه شورای شهر و شهردای می‌گردد و هم زحمات مجموعه را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.

این مقام قضایی، در خصوص مسئله میدان امیر چخماق که بر اساس گزارشی به دادستانی نیز اعلام شد، بیان کرد: با پیگیری موضوع و حضور در محل مشخص شد عدم جمع آوری بتُن کف حوضچه آب در طرح آبنمای سابق و تبدیل همان حوضچه به باغچه و عدم آبکشی مناسب گُلکاری‌های باغچه را خشک می‌کرده که این امر سبب شده است تا دوباره این محوطه شاهد عملیات عمرانی جهت جمع‌آوری بتُن کف حوضچه سابق باشد که در همین مورد چنانچه از قبل دقت بیشتری صورت می‌گرفت نیاز به بازسازی مجدد نمی‌شد.

وی تصریح کرد: در این مورد ضعف اطلاع‌رسانی نیز مزید بر علت شده و واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی و رسانه‌ای استان پیرامون این مسئله به وجود آورده که چنانچه قبل یا هم زمان با گود‌برداری و عملیات بازسازی و عمرانی اطلاع‌رسانی دقیقی صورت می‌گرفت از بسیاری از بدبینیی‌ها و جَوّ‌سازی‌ها جلوگیری می‌شد.

دادستان عمومی و انقلاب یزد با اشاره به حساسیت منطقه تاریخی و گردشگری یزد در بافت قدیم، تأکید کرد: لازم است شهرداری با توجه به حساسیت ناحیه تاریخی و اینکه مجموعه امیرچخماق، خیابان قیام و بازار یزد مرکز ثقل گردشگری است و به تبع آن به نوعی ویترین مدیریت شهری یزد نیز می باشد، طرح جامعی با حضور اساتید فن، کارشناسان و صاحب نظران، تعریف و نظارت و اجرا نماید که دوباره لازم نباشد در اندک مدتی با تغییر مدیریت مجدداً تعمیرات شروع گردد.

وی با تقدیر از زحمات مجموعه شهرداری، ابراز داشت: برای داشتن شهری امن، آرام، زیبا و دلپذیر همه باید دست در دست یکدیگر تلاش نموده و این امانت تاریخی را به آیندگان بسپاریم.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد
logo-samandehi
یزد نیوز