شنبه, 18 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:790

مشارکت مردم یزد در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی ۳ برابر شد

ابزار
  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد با بیان اینکه ۵۰ درصد کتابخانه‌های یزد فرسوده هستند، از افزایش سه برابری مشارکت مردم یزد در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یزد خبر داد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد با بیان اینکه ۵۰ درصد کتابخانه‌های یزد فرسوده هستند، از افزایش سه برابری مشارکت مردم یزد در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی یزد خبر داد.

رقیه دوست‌فاطمی‌ها ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد که به مناسبت اعلام برنامه‌های اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه‌ عمومی دکتر جوادی یزد برگزار شد، اظهار داشت: خوشبختانه استان یزد در ارتباط با سرانه کتابخانه رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد:  علاوه بر بحث سرانه کتابخانه‌ای در استان یزد، این استان در زمینه‌های مختلف دیگر رتبه‌های برتر کشوری را به خود اختصاص داده و از جایگاه ویژه‌ای در این زمینه برخوردار است.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد ادامه داد: در حال حاضر کتابخانه‌های استان یزد دو میلیون و 10 هزار و 691 جلد کتاب دارند که در این زمینه در بین استان‌های برتر کشور ایستاده است.
وی تعداد کتابخانه‌های استان یزد را 110 کتابخانه دانست و خاطرنشان کرد: از این تعداد 96 کتابخانه نهادی و 14 کتابخانه مشارکتی است که توسط دیگر نهادها از جمله آستان قدس رضوی مدیریت شده و نهاد کتابخانه‌ها تنها وظیفه نظارت بر آنها را بر عهده دارد.
دوست‌فاطمی‌ها تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که کتابخانه‌های عمومی استان یزد با آن روبه‌رو هستند، فرسودگی ساختمان‌ها و عدم بهره آنها از استانداردهای لازم است که سبب مشکلات متعددی برای آنها ایجاد کرده است.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد با بیان اینکه 50 درصد کتابخانه‌های عمومی یزد فرسوده و غیر استاندارد هستند، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر رویکرد بسیار جدی در زمینه مناسب‌سازی کتابخانه‌ها در این اداره کل وجود داشت و موفق به استانداردسازی 20 درصد از این کتابخانه‌ها شدیم.
وی ادامه داد: با توجه به ضرورت استانداردسازی تمام کتابخانه‌های استان و با تلاش‌های صورت گرفته، 25 کتابخانه در شهرها و 10 کتابخانه در روستاها اصلاح و استاندارد شد، همچنین سیستم سرمایشی 27 و سیستم گرمایشی 50 کتابخانه در استان یزد ساماندهی شده است.
دوست‌فاطمی‌ها به ایجاد فضای کودک در 80 کتابخانه استان یزد اشاره کرد و ادامه داد: امسال برای دومین سال، جشنواره کتابخوانی رضوی در استان یزد برگزار می‌شود.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان یزد استقبال از این جشنواره را بسیار خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: سال گذشته بیش از پنج هزار و 500 نفر در این جشنواره شرکت کردند ولی امسال این مشارکت با رشد سه برابری روبرود بوده و 15 هزار و 924 نفر در آن شرکت کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها