شنبه, 18 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:826

رونمایی کتاب « یادگار ایام» در یزد

ابزار
  • انداز قلم
فرهنگ و هنر

کتاب« یادگار ایام» حاوی 185 اثر خوشنویسی از آثار سید ابوالقاسم بهشتی موسس و بنیانگذار انجمن خوشنویسان یزد در مراسمی جمعه شب به مناسبت عید غدیرخم در این شهر رونمایی شد.

کتاب« یادگار ایام» حاوی 185 اثر خوشنویسی از آثار سید ابوالقاسم بهشتی موسس و بنیانگذار انجمن خوشنویسان یزد در مراسمی جمعه شب به مناسبت عید غدیرخم در این شهر رونمایی شد.

این کتاب توسط انتشارات « یساولی» و به همت موسسه فرهنگی و هنری نواندیشان آریا کهن به زیور طبع آراسته شد.
در این مراسم نوربخش رئیس سازمان تامین اجتماعی ،سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،علی اکبر اولیاء معاون سازمان امور اداری و استخدامی و جمعی از مدیران استان یزد و اصحاب فرهنگ و هنر حضور داشتند.
کلانتری معاون وزیر تعاون با تشکر از برگزاری این مراسم توسط خانواده بهشتی اظهار کرد: خوشنویسی ایران معاصر با نام بهشتی گره خورده است.
وی با بیان اینکه بهشتی از هنرمندان با سابقه کشور است از تلاشهای نیم قرن وی تشکر و قدردانی کرد.
به گفته معاون وزیر تعاون ،بهشتی در حوزه هنر خوشنویسی سر منشاء فعالیت های موثر هنری بوده است.
در ادامه سید خلف حوتی، معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان پیام مدیرکل این اداره را قرائت کرد و گفت: با تلاش بهشتی،آموزش هنر خوشنویسی در استان رونق خاصی یافت .
وی ادامه گفت: آموزش های تخصصی بهشتی جریان تازه ای را به هنر استان منتقل کرد که این جریان تاثیرگذار و ارزشمند بود.
همزمان با عید غدیر خم نیز نمایشگاه آثار خوشنویسی « سید ابوالقاسم بهشتی» موسس و بنیانگذار انجمن خوشنویسان استان یزد افتتاح شد.
در این نمایشگاه ٦٠ اثر خوشنویسیی با حضور مدیران و شخصیت های فرهنگی و هنری با همکاری موسسه خیریه فرهنگی پورانیک افتتاح شد.
نمایشگاه یاد شده برای بازدید عموم از امروز شنبه ١٨ شهریور به مدت یک هفته در محل خیابان امام خمینی(ره) ،کوچه خواجه خضر، بازارچه سوهانکار،کوچه هشتم دایر است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها