شنبه, 15 آذر 1399
شناسه خبر:806

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد: نام نویسی 428 متقاضی در سامانه بهین یاب

ابزار
  • انداز قلم
اقتصاد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به آغاز نام نویسی برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در سامانه بهین یاب گفت: نام نویسی 428 متقاضی در سامانه بهین یاب انجام شده و بخشی از متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد با اشاره به آغاز نام نویسی برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید در سامانه بهین یاب گفت: نام نویسی 428 متقاضی در سامانه بهین یاب انجام شده و بخشی از متقاضیان مورد بررسی قرار گرفته اند.

به گزارش یزدنگاه، محمدرضا علمدار یزدی در سی و هشتمین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان یزد اظهار داشت: طرح تسهیلات رونق تولید امسال با سال گذشته تفاوت دارد و امسال با قوت و قدرت بیشتر تمدید شده و برای اجرای این طرح 20 هزار میلیارد تومان در کشور در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه سال پیش معدنی ها از دریافت تسهیلات بازماندنه بودند افزود: در سال جاری معدنی ها نیز از این تسهیلات بهره مند هستند.

رئیس سازمان صنعت بیان داشت: تا امروز 428 فقره ثبت نام شده و 214 مورد بررسی اولیه صورت گرفته و به واحدهایی که فقط مشکل نقدینگی دارند پرداخت می شود.

معاون عمرانی استاندار یزد هم با انتقاد از بی توجهی بانک ها به پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی گفت: بانک ها اگر قرار است تسهیلات به واحدها و متقاضیان بدهند محکم بگویند پرداخت می شود یا نمی شود نه اینکه مردم را بدوانند و بعد بگویند پرداخت نمی کنیم.

سیدرضا سیدحسینی ادامه داد: اگر قرار است در کارشناسی ها و بررسی ها به این نتیجه برسید که تسهیلات نمی دهید خب از ابتدا مطرح کنید اما اگر توجیه اقتصادی برای دریافت تسهیلات دارند نباید مردم را اذیت کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد هم در این نشست گفت: بر اساس تجربه ای که در سال قبل داشتیم، آسیب شناسی هایی صورت گرفته و 1300 طرحی که به بانک ها معرفی شدند، حدود 300 واحد مشمول دریافت تسهیلات شدند.

سيد علي عزالديني افزود: علی رغم مصوبه کارگروه تسهیل استان متاسفانه بقیه واحدها نتوانستند از تسهیلات برخوردار شوند و مقرر شد بانک ها راه هایی ارائه کنند تا به این اندازه در پرداخت تسهیلات ریزش نداشته باشیم و آمادگی داریم تا جلسات تخصصی تر داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه بانک ها شناخت کافی از مشتریان و متقاضیان خود دارند ادامه داد: نمی توانند بگویند که شناخت ندارند چون با همه واحدها کار می کنند بنابر این بررسی ها را باید دقیق تر داشت تا به ریزش در پرداخت تسهیلات مواجه نشد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها