چهارشنبه, 15 مرداد 1399
شناسه خبر:634

مردم سالاري ديني در ايران نهادينه شده است

ابزار
  • انداز قلم
سیاسی

قائم مقام و معاون سياسي وزير كشور در جمع احزاب، تشكل ها و فعالان سياسي استان يزد گفت: به اين افتخار مي كنيم كه مردم سالاري ديني در جمهوري اسلامي ايران راه و فضاي خود را شناخته و نهادينه شده است.

قائم مقام و معاون سياسي وزير كشور در جمع احزاب، تشكل ها و فعالان سياسي استان يزد گفت: به اين افتخار مي كنيم كه مردم سالاري ديني در جمهوري اسلامي ايران راه و فضاي خود را شناخته و نهادينه شده است.

به گزارش دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري يزد ، پيش از ظهر چهارشنبه دوازدهم آبان ماه،  نشست احزاب، تشكل ها و فعالان سياسي استان با حضور قائم مقام و معاون سياسي وزير كشور و هيئت همراه، استاندار يزد، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار،  مديركل دفتر استاندار و روابط عمومي استانداري،  مشاور اطلاع رساني و روابط عمومي استاندار،  مشاور حقوقي استاندار و نمايندگان احزاب و تشكل هاي سياسي استان در سالن شهيد موحدين  استانداري برگزار شد.
قائم مقام وزير كشور در اين نشست با بيان اينكه بايد به سمتي برويم كه احزاب سياسي غيرمجاز، شناسنامه دار شوند، گفت: دولت تدبير و اميد مي كوشد تا احزاب و تشكل هاي سياسي به سمت مجوز گرفتن پيش روند.
‹‹محمدحسين مقيمي›› افزود: شايسته است آستانه تحمل در كشور بالا رود و در نشست هاي مشترك احزاب و تشكل ها مهم ترين مشكلات جامعه بازگو  شود و اگر اين نشست هاي هم انديشي به موقع تشكيل و به موضوعات مطرح شده در آن توجه شود، بسياري از مشكلات جامعه قابل حل است.
معاون سياسي وزير كشور يادآور شد: اين امري طبيعي است كه در هر زماني يك حزب و تشكل سياسي حاكم و يك حزب ديگر، منتقد دولت است ولي اين گفت و گوها در نشست هاي هم انديشي احزاب مي تواند به روند پيشرفت كشور كمك كند.
مقيمي همچنين گفت: بايد اجازه دهيم كه منتقدان و مخالفان دولت حرفشان را بزنند و انتقادهاي خود را بازگو كنند، بي گمان اگر در سال هاي پيش نيز اين اجازه داده مي شد، شاهد مشكلات امروز نبوديم و بهتر مي توانستيم به واقعيت ها دست يابيم.
معاون سياسي وزير كشور با بيان اينكه افزايش آمار كشور در آسيب هاي اجتماعي مربوط به يك دولت خاص نيست، افزود: چه اصولگرا باشيم و چه اصلاح طلب، آماري كه پيرامون طلاق، بيكاري و اعتياد در جامعه وجود دارد، شايسته نيست و همه بايد در راستاي كاهش اين آسيب هاي اجتماعي كوشش كنيم.
وي ادامه داد: نبايد مسايل اخلاقي جامعه ما به سمتي برود كه دروغ، تهمت و حرف هاي نادرست در كشور وجود داشته باشد، بلكه بايد سخناني به زبان آوريم كه منطقي و همراه با آمار و ارقام صحيح باشد.
قائم مقام وزير كشور به برگزاري انتخابات سالم و به دور از حاشيه مجلس خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد و گفت: در انتخابات هفتم اسفند ماه گروه هاي سياسي گوناگون با رويكردها و سليقه ها توانستند حرف خود را بزنند و در سراسر كشور تنها 9 برنامه و سخنراني لغو گرديد و هيچ دعواي سياسي و خسارتي را شاهد نبوديم.
قائم مقام و معاون سياسي وزير كشور در پايان سخنان خود باتوجه به در پيش بودن انتخابات رييس جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا از سخنرانان برنامه ها و نشست هاي انتخاباتي خواست: حرفهايي را بگويند كه به مصالح كشور باشد و از حاشيه ها و گفتن مطالبي كه موجب اختلاف مي شود پرهيز كنند.
گفتني است در اين نشست «مهران فاطمي» به نمايندگي از اصولگرايان استان، «مصطفي قاسمي»  به نمايندگي از اصلاح طلبان استان، و «سهراب فيروزفرد» به نمايندگي از زرتشتيان استان مطالب و ديدگاههاي خود را در مورد  مسائل سياسي استان عنوان كردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها