چهارشنبه, 15 مرداد 1399
شناسه خبر:714
در پی رخداد جمع خودسرانه در مصلای نماز جمعه یزد؛

شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان یزد محکوم کرد

ابزار
  • انداز قلم
سیاسی

در پی اقدام جمع خودسرانه در مصلای نماز جمعه یزد در سوم دیماه 1395 شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان یزد این اقدام را محکوم کرد.

در پی اقدام جمع خودسرانه در مصلای نماز جمعه یزد در سوم دیماه 1395 شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان یزد این اقدام را محکوم کرد.

در متن پیام آمده است:

یک هفته ای بیش از مراسم، محافل و آموزش های خطباء و سخنوران دلسوز حول «هفته مبارک وحدت» و ضرورت اجرا و اقدام لازم آن در جامعه نمی گذرد که این جمعه در ساحت مقدس مصلای نماز جمعه یزد شاهد رخداد های تلخ، سنگین و قابل تأمل از جانب تعدادی دلواپس افراطی شدیم که خلاف نص صریح بیان مقام رهبری که می فرمایند «من بارها گفته و ده بار دیگر هم می گویم که مخالف بهم زدن مجالس هستم، زیرا هم بی فایده و هم مضر است» بودیم و فرهنگ اصیل دارالعباده که  شاخص بارز آن میهمان نوازی و برخورد کریمانه با بحث های معرفتی و معارفی می باشد را خدشه دار نمود؛ میهمانی در طراز خدمتگزاران صادق نظام، معاون امور مجلس ریاست محترم جمهور در دولت تدبیر و امید. دولتی که تلاش هایش برای قوت بخشیدن به مطالبات نظام و سرافرازی مردم و رضایتمندی آنان از هیچ فرصت و امکانی فروگذار نکرده و دستآورد باورنکردنی و معجزه آسای «برجامش» زبانزد همگان است. آنچه در آن صحنه غیر منتظره با سو استفاده از جمع مؤمنین و باورمندان به قداست نماز جمعه و تقرب به درگاه الهی رخداد، شایسته نکوهش و تقبیح در گام اول از جانب نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه یزد بود که این جایگاه ارزشی را مجالی برای عرضه اغراض و اهداف مغرضانه و خاصِ خود پسندانه خود نکنند و به دنبال آن اعتراض و انزجار آحاد جامعه که از کیان، شرف، آزادگی و غرور ملی خود دفاع نمایند.
شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان در همین راستا، ضمن قدردانی از حرمت و مظلومیت کارگزاران عزیز نظام، با محکوم کردن این جریانات تفرقه افکن، خواستار برخورد جدی و قانونی با عوامل حریم شکن و تمامیت خواه که در برهم زدن سخنرانی و جلسات مجوزدار استان شروع و اکنون به فضای مؤمنانه نماز جمعه -که باید پناهگاه تمامی افراد و جریانات سالم و جاری در جامعه باشد- رسیده است، می باشیم.
اللهم اصلح کلّ فاسدٍ من امور المسلمین
شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب استان یزد

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها