شنبه, 18 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:862

همایش اربعین حسینی کنگره عظیم جهان اسلام در کربلاست

ابزار
  • انداز قلم
شهرستان ها

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابرکوه گفت : همایش عظیم زیارت اربعین حسینی به لطف خدا بزرگ‌ترین اجتماع امت اسلامی و کنگره عظیم جهان اسلام در کربلاست.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ابرکوه گفت : همایش عظیم زیارت اربعین حسینی به لطف خدا بزرگ‌ترین اجتماع امت اسلامی و کنگره عظیم جهان اسلام در کربلاست.

حجت‌الاسلام سید کاظم فاطمی نسب روز سه‌شنبه در آیین عزاداری اربعین حسینی مردم ابرکوه، بابیان اینکه گردهمایی اربعین حسینی (ع) به فرهنگ جهانی تبدیل ‌شده است ، اظهار داشت: رمز ماندگاری و جاودانگی این فرهنگ ، تفکّر عاشورایی و اقتدار و عظمت امت اسلام است .
وی افزود: کنگره عظیم جهانی اربعین ، به‌عنوان سمبل مقاومت در برابر جبهه باطل و یزیدیان زمان شکل‌گرفته و آوردگاه بازماندگان عرصه خون و شهادت شده است .
فاطمی نسب یادآور شد: اربعین امام حسین(ع) به‌عنوان چشمه جوشان تفکّر عاشورایی و اسلام ناب محمدی ( ص ) و فرهنگ زلال انقلابی مطرح است .
این مسئول فرهنگی شهرستان خاطرنشان کرد: این همایش جهانی ، نشان‌ از وحدت و قدرت امت جهان اسلام دارد که در مسیر اسلام گام برمی‌دارند و این قدرت روزبه‌روز مستحکم‌تر می‌شود.
رئیس تبلیغات اسلامی ابرکوه با اشاره به آغاز جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی در دهه فجر سال 1397 تصریح کرد: انقلاب اسلامی نیز با تأسی از نهضت عاشورایی امام حسین (ع) بود .
این مسئول با تأکید بر اینکه ، همایش بزرگ اربعین حسینی نمادی از عشق و ارادت مسلمانان به اسلام و امام حسین (ع) و اهل‌بیت (ع) است، افزود: مدیریت همایش پیاده‌روی اربعین حسینی ، نشان از اقتدار و عزت جمهوری اسلامی دارد.
وی ادامه داد: امسال در ایام اربعین حسینی چهار موکب مردمی از شهرستان به زائران اربعین حسینی در شهر مرزی چذابه خوزستان، شهرهای کربلا ، نجف و کاظمین خدمات‌رسانی کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها