جمعه, 26 آبان 1396

آخرین عناوین اجتماعی

استاندار یزد با اشاره به اهمیت رفع مشکل کم آبی استان برای توسعه سایر بخش‎‎ها و رفع مشکلات اقتصادی استان، تاکید کرد: هیچ گزینه‎‎ ممکن و قابل مطالعه و بررسی برای انتقال آب به استان را کنار نخواهیم گذاشت.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری یزد با اشاره به این‌که شهرستان ابرکوه یکی از قطب‌های کشاورزی استان یزد است، گفت: کارگروه‌های پدافند غیرعامل در شهرستان ابرکوه با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آن اولویت بندی می‌شود.

استان یزد که مردمانش به سخت کوشی و قناعت، شهره هستند طی سال های گذشته با مهاجرت روزافزون دانش آموختگان دانشگاهی و نخبگان آزمون سراسری به دلیل نبود شغل مناسب، روبرو بوده است.

فرماندار يزد با بيان اين‌كه اتباع خارجي حاضر در كشور بايد تابع قوانين و مقررات جاري كشور باشند گفت: متأسفانه در كنار اتباع مجاز، شاهد حضور اتباع غير مجاز هستيم كه بحث شناسايي، ساماندهي و ساير اقدامات قانوني براي آنان توسط دستگاه‌هاي ذيربط صورت مي‌پذيرد.

استاندار یزد با بیان این که قیام حسینی همیشه جریان‌های انحرافی را در دنیا رسوا كرده است، تاكيدکرد: دنیا تشنه حقیقت است و بايد فرهنگ عاشورا را به تمام مردم دنیا معرفی كنيم.

نشست تخصصی علمی با عنوان «سازگاری با تغییرات اقلیم و دانش بومی منابع آب»  با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران بین‌المللی از کشورهای ایران، آلمان، سوئیس، فرانسه ، کنیا و پاکستان در مركز بین‌المللی قنات و سازه‌های تاریخی آبی در يزد برگزار مي‌شود.

فرماندار خاتم با بیان شرایط جغرافیایی و زیست محیطی شهرستان که روستاهای منطقه به دلیل تمرکز کانون فعالیت های اقتصادی بخش کشاورزی نیاز به توجه ویژه دارند، گفت: با اقدامات انجام شده زیرساخت های روستایی در زمان دولت تدبیر و امید از سال 1392در خاتم رو به افزایش است.

امام جمعه مهریز گفت: بخش خصوصی و تشکل های مختلف فرهنگی و خدماتی باید دولت و نظام را در اجرایی شدن کامل اقتصاد مقاومتی مورد تاکید مقام معظم رهبری در سالجاری یاری دهند.

نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره گیری از خرد جمعی برای توسعه استان یزد جزو ضرورت های تاریخی است و باید از همه افراد علاقه مند و دلسوز در این ارتباط استفاده کرد.

 اعضای شورای اسلامی شهر یزد به اتفاق سرپرست شهرداری با سرمایه‌گذار بخش انرژی‌های خورشیدی دیدار و گفت‌وگو کردند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه یزد مهد عالمان بزرگ دینی بوده، گفت: موزه آثار عالمان دینی در یزد ایجاد شود.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان از کشف 135 کیلو تریاک و 73 کیلو حشیش طی یک عملیات پلیسی در یزد خبر داد.

آخرین اخبار بخش ها