یکشنبه, 30 دی 1397
شناسه خبر:832

فرهنگ عاشورا را بايد به تمام دنيا معرفي كنيم

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

استاندار یزد با بیان این که قیام حسینی همیشه جریان‌های انحرافی را در دنیا رسوا كرده است، تاكيدکرد: دنیا تشنه حقیقت است و بايد فرهنگ عاشورا را به تمام مردم دنیا معرفی كنيم.

استاندار یزد با بیان این که قیام حسینی همیشه جریان‌های انحرافی را در دنیا رسوا كرده است، تاكيدکرد: دنیا تشنه حقیقت است و بايد فرهنگ عاشورا را به تمام مردم دنیا معرفی كنيم.

«سیدمحمد میرمحمدی» در آيين تجلیل از خادمان عاشورایی یزد با اشاره به انسجام و اتحاد هیئات مذهبی استان، اظهارکرد: این هیئت‌ها به نحوی عمل کردند که استان یزد در دنیا مورد توجه واقع شده و هر ساله شاهد حضور گردشگراني هستیم که برای آشنایی با آیین عزاداری یزدی‌ها به این دیار سفر می‌کنند .
وی با بیان این که مبارزه با ظلم مهمترين درسی بود که خداوند در صحنه عاشورا به بشریت عرضه کرد، تصریح کرد: همه مردم دنیا در هر زمانی مي‌توانند از این واقعه درس بگیرند و به وظایف انسانی خود در قبال ظلم پی ببرند .
میرمحمدی محرم را فرصت بسیار مناسبی برای آشنایی گردشگران با آداب و رسوم عزاداری در یزد دانست و اظهارکرد: باید این فرهنگ عاشورایی را با برگزاری مراسم‌هاي سوگواري هیئت‌ها و ارائه اشعار با مفاهیم بسیار عمیق و تأثیرگذار به دنیا معرفی کنیم .
استاندار در ادامه با بیان این که قیام حسینی همیشه جریان‌های انحرافی را در دنیا رسوا كرده است، خاطرنشان کرد: دنیا تشنه حقیقت است و هر کجا که بتواند حقیقت را پیدا کند، آن را رها نمی‌کند و به همین دلیل نيز باید تلاش کنیم که شمع عشق و علاقه حسینی در دل‌ها خاموش نشود .
وی به ظرفیت‌های مذهبی استان نيز اشاره و بر بهره‌برداري بيشتر از این ظرفیت‌ها تاكيد كرد و افزود: باید به صورت ماهانه برنامه‌هایی درنظر گرفته شود تا هیئت‌ها بتوانند متناسب با مناسبت‌ها، ایفای نقش کنند .
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت توجه بیشتر به قشر جوان جامعه اشاره کرد و گفت: باید برنامه‌های آموزشی برای جوانان تدارک دیده شود که با فراگيري آنها بتوانند در زندگی خود به کار گیرند .
ميرمحمدي با بیان این که بسیاری از صحنه‌هاي عاشورا انسان را به تأمل و تفکر وا می‌دارد، اظهارکرد: ما با تلاش بیشتر در این زمینه می توانیم تصاویری را منعکس کنیم که علاوه بر جذابیت و ایجاد علاقه، جوانان را به تأمل برانگیزد .
استاندار در پایان نيز ابراز اميدواري كرد با همت مسئولان شاهد موفقیت‌های بیشتر در همه امور باشیم و در قبال نیازهای جوانان، قصوري اتفاق نيافتد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها