یکشنبه, 30 دی 1397
شناسه خبر:839
استاندار یزد:

هیچ گزینه‎‎‎ی‎ ممکن و قابل بررسی برای انتقال آب به یزد را کنار نمی‎گذاریم

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

استاندار یزد با اشاره به اهمیت رفع مشکل کم آبی استان برای توسعه سایر بخش‎‎ها و رفع مشکلات اقتصادی استان، تاکید کرد: هیچ گزینه‎‎ ممکن و قابل مطالعه و بررسی برای انتقال آب به استان را کنار نخواهیم گذاشت.

استاندار یزد با اشاره به اهمیت رفع مشکل کم آبی استان برای توسعه سایر بخش‎‎ها و رفع مشکلات اقتصادی استان، تاکید کرد: هیچ گزینه‎‎ ممکن و قابل مطالعه و بررسی برای انتقال آب به استان را کنار نخواهیم گذاشت.

«محمود زمانی قمی» امشب در نشست مشترک با اصحاب رسانه اصلی ‎‎ ترین  و فوری ‎‎ ترین اقدام دولتمردان کشور و استان را براساس اوضاع موجود سامان دادن به معیشت و اقتصاد مردم خواند و تصریح کرد: همه گروه‎‎ها و فعالان سیاسی اعم از اصلاح ‎‎ طلب یا اصولگرا و همه تشکل‎‎ها باید این موضوع عنایت داشته باشند که اگر بخواهیم میدا رقابت‎‎های سالم در حوزه سیاست را فراهم کنیم، در سایه یک کشور توسعه یافته با اقتصاد پویا ممکن است.
وی در همین رابطه افزود: جامعه گرسنه و دارای بیکار بالا همیشه علاقه‎‎ای به گوش دادن به حرف‎‎های دولتمردان ندارند و وقتی وارد عرصه می ‎ شوند و تلاش خود را نیز می‎‎کنند، از کسانی که دل در گروی کشور و انقلاب دارند توقع دارند که اولویت‏‏ها را تشخیص بدهند.
زمانی قمی در رابطه با سامان بخشیدن به مشکلات معیشتی مردم اظهار کرد: در این رابطه مسیرهای اقدام در کشور و استان شناسایی شده و مقام معظم رهبری و دولتمردان این مسیر را برای رفع مشکلات نشان داده‎‎اند بنابراین راه حل منطقی و درست این است که به این مشکل بپردازیم.
وی اقتضائات استان یزد را باعث متفاوت شدن نسخه رفع مشکلات یزد در مقایسه با سایر استان‎‎ها دانست و در این باره به اظهار کرد: مشکل کم آبی استان یزد در هر اقدامی که در این راستا مورد تصمیم‎‎گیری قرار گیرد، موثر است و نیازمند رفع این مشکل اساسی هستیم.
وی هر توسعه و اقدام و تصمیمی برای داشتن اقتصادی پویا و رفع بیکاری در استان را نیازمند رفع مشکل کم آبی یزد خواند و گفت: لذا این موضوع در اولویت موضوع توسعه استان قرار دارد و در این راستا نیز هیچ گزینه‎‎ ممکن و قابل مطالعه و بررسی برای انتقال آب به استان را کنار نخواهیم گذاشت حتی اگر برخی گزینه‎‎ها بهتر و راحتتر از گزینه‎‎ای دیگر باشد.
استاندار تصریح کرد: در همین رابطه هم به موضوع انتقال آب از سرشاخه‎‎های بالای اصفهان و چهارمحال و بختیاری از مسیر قانونی خود توجه داریم و هم موضوع انتقال آب از جنوب کشور که توسط صنعتگران بزرگ استان ‎‎ های یزد و کرمان دنبال می‏‏شود را بررسی و پیگیری خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: توسعه استان اعم از بخش صنعت، معدن، کشاورزی و حتی گردشگری استان نیازمند تامین آب مورد نیاز استان است و لذا این موضوع در اولویت برنامه‏‏های استان است.
زمانی قمی از ثبت جهانی بافت تاریخی یزد به عنوان یک مزیت و فرصت یاد کرد و نهایت بهره‌‌برداری از این فرصت را در تمام ابعاد خواستار شد.
وی گفت: صنعت در گذشته نه تنها در استان یزد بلکه در بسیاری از نقاط کشور تقریباً بدون پیوست محیط زیستی شکل گرفته است ولی وجود این سرمایه‎‎ در استان و این که یزد دومین استان معدن خیز کشور است، این حق را به یزدی‎‎ها می‏‏دهد که از صنایع های تک و فاقد آلایندگی‌‌ها در صنعت و معدن بهره گیرند.
استاندار ادامه داد: همه نسخه‎‎های توسعه را از این بعد با پیوست محیط زیستی و فرهنگی و تاریخی یزد پیگیری خواهیم کرد البته این نیازمند همکاری و تعامل همگانی است که باید در مسیر منطقی دنبال شود.
وی در همین رابطه به پیگیری تشکیل اتاق فکری توسط بنیاد نبخگان استان اشاره کرد و گفت: این اتاق فکر متشکل از نخبگان، اساتید دانشگاهی و رسانه ‎‎ ها و شخصیت‎‎های تاثیرگذار استان مسئول ساماندهی و فهرست کردن اولویت‎‎های استان هستند.
وی با تاکید بر اجماع روی این اولویت ‎‎ ها، عنوان کرد: برای ارتقای و اعتلای استان نوع گرایش برایمان مهم نیست و از تمام ظرفیت‏‏های موجود در استان و بیرون استان بهره خواهیم برد.
زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: توسعه را در پهنه استان می‌‌بینیم نه مختص یک یا چند شهر و همچنین توسعه را منوط به تمرکز جمعیت در یک شهر و منطقه نمی‎‎دانیم و توسعه را در تمام استان دنبال می‎‎کنیم.
استاندار از انتقال انتظارات خود به تیم اقتصادی استان خبر دارد و گفت: از تیم اقتصادی استان صیانت از موجودی استان،  تلاش برای ترمیم صدمات وارده به حوزه اقتصادی استان و همت برای جذب سرمایه‎‎های داخلی و خارجی را خواستار شده‎‎ام.
وی همچنین به برگزاری نشست‎‎هایی با بخش ‎‎ های فنی و عمرانی استان اشاره کرد و گفت: گرایش سیاسی بنده مشخص است ولی بین فعال بودن و سیاسی بودن تفاوت است.
وی تحکیم مبانی اخلاقی در جامعه را خواستار شد و گفت: باید این موضوع در جامعه مورد تاکید قرار گیرد چرا که به شدت نیازمند اخلاق در جامعه امروزی هستیم.
زمانی قمی در بخش پایانی سخنانش خواستار تشکیل کمیته‎‎ای از سوی معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری برای رسیدگی به مشکلات اهالی رسانه شد و تاکید کرد: انجمن صنفی مدیران پایگاه‌های خبری و سرپرستان خبرگزاری‌ها ‌و خانه مطبوعات استان باید تقویت شوند و در راستای رفع مشکلات آنها اقدامات لازم انجام شود.
گفتنی است، در این نشست جمعی از اهالی رسانه به نمایندگی از بخش‎‎های مختلف رسانه‎‎ای استان به ایراد سخن پرداختند و در خصوص اوضاع و مشکلات رسانه ‎‎ های استان توضیحاتی ارائه کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها