یکشنبه, 30 دی 1397
شناسه خبر:841

ساماندهي تابلوهای صنفي معابر شهر يزد با همكاري اتاق اصناف

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

معاون خدمات شهري شهرداري يزد با تشريح برنامه‌هاي در دستور كار سازمان سیما، منظر و فضای سبز اين نهاد، از ساماندهي تابلوهای صنفي مجاور معابر شهر با همكاري اتاق اصناف در آينده نزديك خبر داد و در اين باره خواستار همكاري كسبه و اصناف شد.

معاون خدمات شهري شهرداري يزد با تشريح برنامه‌هاي در دستور كار سازمان سیما، منظر و فضای سبز اين نهاد، از ساماندهي تابلوهای صنفي مجاور معابر شهر با همكاري اتاق اصناف در آينده نزديك خبر داد و در اين باره خواستار همكاري كسبه و اصناف شد.

«حسین صالحیان» در گفت ‎‎ وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه یزد با اشاره به ادغام اخير سازمان پارک ‎‎ ها و فضای سبز شهرداری  و سازمان فرهنگی رفاهی شهرداری در قالب سازمان سیما، منظر و فضای سبز، این سازمان وابسته به معاوت شهري شهرداري يزد را از سازمان‏‏های پرمخاطب در منظر عمومی ذكر كرد.
وی گفت: این سازمان که از پیاده ‎‎ روها و معابر تا باغچه ‎‎ ها و پارک ‎‎ ها را در برمی ‎‎ گیرد، اخیراً ساماندهی تابلوهای سطح شهر را در دستور کار قرار داده و با همکاری اتاق اصناف و صنوف مختلف در نظر دارد که نسبت به جمع ‎‎ آوری تابلوهای بر معبر اقدام کند .
وی خاطرنشان کرد: البته با تاکید شهردار این موضوع به تعویق افتاده و قرار است که پس از اطلاعرسانی کامل به واحدهای صنفی شهر، در آینده نزدیک برای ساماندهی آشفتگی بصری این تابلوها در شهر اجرایی شود .
صالحيان با تاکید بر این که این طرح شامل تابلوهای سردرب مغازه ‎‎ ها نمی ‎‎ شود بلکه تابلوهای نصب شده در مجاورت معابر که به صورت ال.ای.دی، پرچمی و غیره را در برمی ‎‎ گیرد، گفت: البته امیدواریم که قبل از اجرای طرح، خود اصناف در این رابطه اقدام کنند چرا که در صورت جمع ‎‎ آوری، بازگشت آنها با صاحبانشان با روند زمانبری انجام خواهد شد.

حذف آلودگي‌هاي شهر قبل از پيرايش آن
معاون شهردار در ادامه حذف یکسری موارد از باغچه ‎‎ های سطح شهر را از دیگر برنامه ‎‎ های این سازمان ذکر کرد و گفت: یکی از اقدامات در دستور کار مدیران شهرداری، پیاده ‎‎ روی در طول معابر شهری برای مشاهده نزدیک مشکلات و تلاش برای رفع آنهاست .
وی گفت: در بسیاری از معابر شهر شاهد آبسردکن ‎‎ های غیرفعال و گاهاً مستهلک یا باقیمانده نیم تنه درختان قطع شده یا پل ‎‎ های نامناسب معابر هستیم که تاکنون از دید مدیران شهر پنهان مانده است لذا امیدواریم با این اقدام شاهد رفع این مشکلات و نواقص در شهر باشیم .
صالحيان با تاکید بر این که قبل از آرایش شهر، بايد پیرایش و حذف آلودگی ‎‎ های شهر در دستور کار قرار گیرد،  در این باره اظهار کرد: تنها در یک ماه اخیر بیش از 800 نیم تنه درختان و ریشه ‎‎ های باقیمانده آنها در سطح معابر شهر بیرون آورده شده است .

تاكيد بر منطقه محوري در اداره شهر
اين مسئول ترمیم سنگ ‎‎ های جدول معابر، جوی ‎‎ ها  و باغچه ‎‎ ها را نیز از برنامه ‎‎ های در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ذکر کرد و گفت: این برنامه با کمک مناطق شهری یزد انجام خواهد شد .
وی یادآور شد: یکی از مباحث مورد تاکید در شهرداری یزد، موضوع منطقه محوری است که در دوره جدید با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد .
وی در این مورد ادامه داد: شهرداران مناطق در تمام امور مربوط به منطقه خود باید پاسخگو باشند لذا در حال رایزنی برای برگزاری نشست ‎‎ های شهرداران مناطق با معاونت ‎‎ ها و سازمان ‎‎ های شهرداری هستیم .

نهضت واكاري درخت در تمام معابر
صالحيان  در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در موضوع پارک ‎‎ ها، نهضت واکاری درخت و نهال ‎‎ کاری را کلیه معابر شهر در دستور کار دارد و در همین رابطه نیز کودهای مورد نیاز تهیه و تامین شده است .
وی حفر چال کود برای غرس نهال ‎‎ های جدید و تهیه نهال ‎‎ های مورد نیاز با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان را از برنامه ‎ های فاز نخست این طرح در شهر خواند و گفت: این طرح را از هسته مرکزی شهر شروع و به معابر دیگر شهر بسط خواهیم داد .

ايجاد دو شهر بازي جديد در يزد
معاون خدمات شهري  شهرداري يزد یکی از موضوعات دیگر در دستور کار سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری را وسایل بازی و شهربازی ‎‎ های شهر خواند و گفت: برای ایجاد دو شهر بازی بزرگ دیگر در شهر برنامه داریم و پیشنهاداتی را به سرمایه ‎‎ گذاران ارائه کرده ‎‎ ایم.
وی یکی دیگر از دغدغه ‎‎ های شهر یزد با توجه افزایش استقبال گردشگران داخلی و خارجی از این شهر جهانی را سرویس‌‌های بهداشتی سطح شهر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 35 سرویس بهداشتی در سطح شهر یزد وجود دارد که اکثر قریب به اتفاق آنها از استاندادهای لازم برخوردار نیست لذا در حال جذب مشارکت در این حوزه هستیم که استقبال خوبی نیز در این زمینه شده است .
صالحيان با اشاره به وجود پنج سرویس بهداشتی سیار در سطح شهر، گفت: از اول آذرماه بحث نگهداری از سرویس‏‏های بهداشتی را نیز با جدیت دنبال خواهیم کرد و در مرحله بعد نیز بازسازی سرویس ‎‎ های بهداشتی و جانمایی سرویس ‎‎ های بهداشتی جدید را پیگیری می ‎‎ کنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها