چهارشنبه, 05 تیر 1398
شناسه خبر:842

کارآفرینان برتر دانشگاه جامع علمی کاربردی تجلیل شدند

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

 مراسم تجلیل از کارآفرینان و دفاتر کارآفرینی برتر سال 96 به مناسبت هفته کارآفرینی در سالن غدیر مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای آیت‌اله خامنه‌ای یزد برگزار شد.

 مراسم تجلیل از کارآفرینان و دفاتر کارآفرینی برتر سال 96 به مناسبت هفته کارآفرینی در سالن غدیر مرکز علمی کاربردی فنی و حرفه‌ای آیت‌اله خامنه‌ای یزد برگزار شد.

دکتر «محمدصالح احمدی» ريیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در این مراسم كه با حضور مدیر کل فنی و حرفه‌ای استان، و روسای مراکز علمی کاربردی استان، اساتید، دانشجویان و کارکنان برگزار شد، دانشگاه‌ها را به سه نسل دانشگاه‌هاي آموزش محود، دانشگاه‌هاي پژوهش محور و دانشگاه‌های کارآفرین که دانشگاه علمی کاربردی از اين نوع هستند، تقسيم كرد.
وی با اشاره به معظل بيكاري در جامعه، افزود: رسالت دانشگاه علمی کاربردی از ابتدا کارآفرینی بوده و سرفصل‌هایش به جای مباحث تئوری بیشتر مباحث عملی و بحث مهارت و آموزش نیروی انسانی برای محل کار است. .
دکتر «محمد شهوازیان» ريیس کانون کارآفرینان استان یزد و کارآفرین نمونه کشوری نيز با تبریک هفته کارآفرینی، خاطر نشان کرد: انسان از ابتدای دوره زندگی که در طفولیت است، مسئولیت و تعهدی ندارد ولي از زمانی‌که به مهدکودک می‌رود، وارد برنامه‌ریزی مي‌شود و دوران شغلی و تحصیلی فرد وي آغاز و در دوران دبیرستان مسیر زندگی‌اش، مشخص می‌‌شود و در دانشگاه نيز با اندوخته بهتر در شغل آینده خود می‌آموزد تا موفق‌تر باشد .
وي با بيان اين كه یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا، آموزش‌هاي علمی کاربردی است، خاطرنشان كرد: در سیستم دانشگاه جامع علمی کاربردی 70 درصد دروس عملی هستند در حالی که دانشگاه‌های دیگر تئوری محورند.
شهوازيان علت کمبود کار را تکنولوژی پایین دانست  و اظهار كرد: وظیفه ما تربیت نیروهایی است که بتوانند در زمینه‌های کشاورزی، خدمانی و فنی مهارت‌هایی را بیاموزند و نگران آینده شغلی خود نباشند.
وی در پایان خاطرنشان كرد: یکی از فرصت‌ها علاوه بر بخش‌های معدنی و فرهنگی، توریست‌پذیری است که وظیفه ما تربیت نیروهایی است که بسترهای لازم برای توریست‌ها را ایجاد کنند و کسب و کاری داشته باشند .
«محمد هاتفی اردکانی» از مرکز آموزش علمی کاربردی اردکان، «اسماعیل بابایی» و «بدرالسادات سعیدی»  از مرکز  فنی و حرفه‌ای آیت الله خامنه‌ای به عنوان کارآفرینان برتر سال 96 و همچنین مرکز فنی و حرفه‌ای آیت الله خامنه‌ای و مرکز فنی و حرفه‌ای امام خمینی تفت و همچنین مرکز علمی کاربردی شرکت شهرک‌های صنعتی اردکان به عنوان دفاتر برتر کارآفرینی  سال 96 انتخاب شدند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها