یکشنبه, 05 خرداد 1398
شناسه خبر:845
مدیر توسعه فناوری علوم پزشکی یزد تأکید کرد؛

ضرورت ارتقای دانشگاه‌های کشور به دانشگاه‌های نسل چهارم

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

مدیر توسعه فناوری سلامت و ارتباط با صنعت علوم پزشکی یزد گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دومین رویداد استارت آپی بایواستارت آپ مقام دوم را کسب کردند.

مدیر توسعه فناوری سلامت و ارتباط با صنعت علوم پزشکی یزد گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در دومین رویداد استارت آپی بایواستارت آپ مقام دوم را کسب کردند.

دکتر«محمدتقی قانعیان» در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با اشاره به ضرورت هدایت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم،‌ اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید شرایط آموزشی خود را به سمتی ارتقا دهند که دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی به افرادی خلاق و پویا در جامعه تبدیل شوند.
وی برگزاری استارت آپ‌های مختلف را از جمله اقدامات موثر در راستای افزایش توانمندی دانشجویان دانست و بیان کرد: استارت آپ رویداد کارآفرینی است که متناسب با آن دانشجویان با فضای کسب و کار آشنا می‌شوند.
مدیر توسعه فناوری سلامت و ارتباط با صنعت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ایده پردازی و تشکیل تیم متخصص را از جمله ویژگی‌های برگزاری استارت آپ عنوان کرد و افزود:‌ استارت آپ دانشجویی با موضوع بیولوژیکی و علوم زیستی برای دومین بار در سطح دانشگاه‌های استان یزد برگزار شده است.
قانعیان در ادامه گفت: تیم استارت آپ دانشجویان علوم پزشکی شهید صدوقی یزد متشکل از«عارف عاطفی»،«لیدا رفعتی»،«فاطمه مشکینی»،«الهام رحمانیان»،«مهرنوش شیردلی»،«معصومه محمدزاده»،«محمدحسین کاظمی»،«سیده لیلی اسدی»،«زهرا ولي محمدی»،«محمد امین هاشمی‌پور» با ایده ساخت کیت تشخیص کمپیلوباکتر ژونی از طریق تست مولکولار LAMP توانست در دومین استارت آپ دانشگاه‌های استان شرکت و مقام دوم را کسب کند.
این مقام مسئول با بیان این‌که 12 تیم از دانشگاه‌های مختلف استان در این استارت آپ شرکت کردند‌،تصریح کرد:‌ ایجاد ثروت از طریق آموزه‌های علمی و دانشگاهی یکی از مهمترین و موثرتین اهداف برگزاری استارت آپ در دانشگاه‌ها است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها