سه شنبه, 08 بهمن 1398
شناسه خبر:847

شرایط لازم برای تقویت مشارکت سمن‌ها در کشور مهیاست

ابزار
  • انداز قلم
اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: يزد یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد ازلحاظ کمی و کیفی است که ریشه در تمدن یزد و یزدی‌ها دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: يزد یکی از استان‌های برتر کشور در زمینه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد ازلحاظ کمی و کیفی است که ریشه در تمدن یزد و یزدی‌ها دارد.

«محمدعلی طالبی» در نشست سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران استان یزد اظهار کرد: متأسفانه مدیریت بحران در کشور ما به‌طورجدی موردتوجه قرار نگرفته است و نتیجه آن نیز این بود که در بحران‌های بزرگی که رخ داد ناکارآمدی برخی ساختارها مشاهده شد و عدم هماهنگی لازم برای مدیریت بحران نمود داشت.
وی بابیان این‌که در بحران کرمانشاه نقش گروه‌های مردمی بیش از هر چیز دیگر نمایان بود افزود: گروه‌های مردمی به‌خوبی در ساماندهی اوضاع و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و جلب مشارکت مردم برآمدند و این نشان‌دهنده اعتمادی است که مردم نسبت به گروه‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار دارند که این نکته نشان می‌دهد کارگروه سازمان‌های مردم‌نهاد مدیریت بحران بیش از گذشته می‌توانند در کانون توجه باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با اشاره به مشارکت مردم در این زمینه گفت: امروز خیلی راحت‌تر می‌توانیم برای تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد اقدام کنیم و زمینه‌های لازم را برای مشارکت آن‌ها در مواردی که می‌تواند منشأ اثر باشد فراهم آوریم.
این مقام مسئول در ادامه بابیان این‌که همه سازمان‌های دولتی که به‌نوعی با سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط هستند باید بستر مطلوب‌تری را برای فعالیت سمن‌ها این حوزه فراهم کنند، گفت: یزد یکی از استان‌های برتر درزمینه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد ازلحاظ کمی و کیفی است که ریشه در تمدن یزد و یزدی‌ها دارد.
وی تأکید کرد که از دیرباز و استان یزد امور مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی را مردم در اختیار داشته و پیش می‌بردند.
طالبی در پایان بابیان این‌که امروز نیز بسیاری از کارها با حضور مردم در استان انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: مدیریت بحران هم ازجمله مواردی است که اگر شرایط و زمینه‌های لازم را برای آن‌ها فراهم کنیم می‌توانند در این زمینه نقش‌آفرینی خوبی داشته باشند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها