یکشنبه, 05 خرداد 1398
شناسه خبر:697
مدیرکل ورزش و جوانان یزد خبر داد:

تشکیل مجمع خیرین ورزشی‌ساز در یزد

ابزار
  • انداز قلم
ورزشی

مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به نقش خیرین در توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان گفت: مجمع خیرین ورزشی‌ساز در استان یزد تشکیل شود.

مدیرکل ورزش و جوانان یزد با اشاره به نقش خیرین در توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان گفت: مجمع خیرین ورزشی‌ساز در استان یزد تشکیل شود.

به گزارش ایسنا- منطقه یزد،"مسعود شریعتی" در نشست هم‌اندیشی خیرین ورزشی ساز استان با مسئولان و کارشناسان اداره کل ورزش و جوانان یزد،‌ با اشاره به نقش خیرین در توسعه بیش از پیش عرصه‌های مختلف استان و کشور،‌ اظهار کرد: خوشبختانه استان یزد در کنار تمام دستاوردهای علمی و دینی، جزو استان‌های برتر کشور در بحث مشارکت خیرین حوزه‌های مختلف است.
وی خیرین را الگوهای موفق اجتماعی و اقتصادی دانست و بیان کرد: جذب یش از پیش مشارکت‌های مردمی یکی از اولویت‌های جدی دولت تدبیر و امید در حوزه‌های مختلف است.
شریعتی با اشاره به ضرورت اجرای طرح‌های ورزشی با مشارکت خیرین افزود: مشارکت خیرین در بحث ورزش نقش مهمی در توسعه زیرساخت‌های ورزشی استان ایفا می‌کند.
این مقام مسئول سرمایه‌گذاری برای توسعه ورزش را کاهش هزینه‌های متعدد برای درمان مردم عنوان کرد و ادامه داد: هرچه زیرساخت‌های ورزشی بیشتر و بهتری برای استان دیده شود،‌ آمار ابتلا به بیماری‌های مختلف کاهش پیدا می‌کند.
مدیرکل ورزش و جوانان یزد در ادامه با بیان این طی دو سال گذشته 20 طرح خیری در حوزه ورزش آغاز شده است،‌ تصریح کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه ورزش باید از حریم و جایگاه خیرین ورزشی ساز در برابر حاشیه‌های منفی موجود در ورزش حراست کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ایجاد انگیزه برای خیرین و همچنین تشویق آنها برای سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش گفت: مجمع خیرین ورزشی‌ساز با هدف حمایت بیش از پیش خیرین ورزشی‌ساز در استان یزد تشکیل شود.
شریعتی خاطرنشان کرد: از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم بیش از 77 طرح نیمه تمام ورزشی در استان یزد بوده، که در حال حاضر نزدیک به 17 طرح به بهره‌برداری رسیده و برای تکمیل مابقی بیش از هشت سال زمان نیاز است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در مورد طرح‌های نیمه تمام ورزشی در استان افزود: واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی و خیرین از جمله راهکارهای موثر در راستای تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی در استان یزد است.
وی در پایان با اشاره به ضرورت تغییر کاربردی برخی از طرح‌های نیمه تمام ورزشی که از دوره قبل به جا مانده است، ادامه داد: عدم نیازسنجی مناسب و عدم توجه به طرح آمایش سرزمینی از جمله مشکلات اداره کل ورزش و جوانان استان در مورد رسیدگی به طرح‌های نیمه تمام است.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها