سه شنبه, 04 آذر 1399
شناسه خبر:705
مدیرکل ورزش و جوانان استان:

سرانه فضای ورزشی استان یزد 62 سانتیمتر است

ابزار
  • انداز قلم
ورزشی

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده و روباز این استان 62 سانتیمتر مربع است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: سرانه فضای ورزشی سرپوشیده و روباز این استان 62 سانتیمتر مربع است.

مسعود شریعتی روز سه شنبه در حاشیه آیین معارفه سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان بافق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سرانه از میانگین فضای ورزشی کشور حدود 13 سانتیمتر کمتر است.
وی سرانه فضای ورزشی روباز و سرپوشیده شهرستان بافق را بیش 100 سانتیمتر اعلام کرد وی با بیان اینکه 77 پروژه نیمه تمام ورزشی از دولت قبل به دولت تدبیر و امید منتقل شده، افزود: از این تعداد 17 پروژه به بهره برداری رسیده و 22 پروژه نیز تا پایان سال 96 بهره برداری می شود.
شریعتی تصریح کرد: با بهره برداری از پروژه های نیمه تمام، میزان فضای ورزشی استان یزد به متوسط کشور نزدیک می شود.
وی در خصوص بلاتکلیفی سه زمین چمن مصنوعی بافق هم گفت: قرار بر این بود که زمین مناسب برای ساخت این پروژه واگذار شود و شرکت سنگ آهن نیز هزینه های مربوطه به آنرا بپردازد اما تا کنون زمین مورد نظر واگذار نشده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد از بهره برداری سالن ورزشی یکهزار و 200 نفره بافق تا پایان دولت یازدهم خبر داد و گفت: تا کنون هشت میلیارد ریال برای ساخت این سالن هزینه شده و بیش از 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه 20 زمین ورزش های ساحلی روستایی در استان آماده بهره برداری شده، افزود: دهیاری هایی که زمین ورزش های ساحلی روستایی را تامین کنند، از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان لوازم و تجهیزات ورزشی ارائه می شود.
شریعتی تعداد هیات های ورزشی استان یزد را 46 هیات دانست و بیان کرد: از این تعداد 34 هیات فعال و بقیه از فعالیت کمتری برخوردارند.
در این آیین رضا نارگانی بافقی به عنوان سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان شهرستان بافق معرفی شد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها