شنبه, 18 ارديبهشت 1400
شناسه خبر:709
مدير كل ميراث فرهنگي يزد:

گردشگری تضمین‌کننده صلح جهانی است

ابزار
  • انداز قلم
میراث فرهنگی

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد معتقد است كه جهانگردی صنعتی چند وجهی است و توجه به آن در گسترش صنعت توریسم استان نقش موثری دارد.

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد معتقد است كه جهانگردی صنعتی چند وجهی است و توجه به آن در گسترش صنعت توریسم استان نقش موثری دارد.

به گزارش ايسنا – منطقه يزد، "فاطمه دانش یزدی" با بیان این که گسترش صنعت توریسم در قالب انواع خدمات، امر موثری در اشتغالزایی است، تصریح کرد: استفاده از فناوری، رعایت استانداردهای جهانی، برنامه‌ریزی آموزشی، تبلیغاتی و تحقیقاتی نیز در رونق صنعت گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است.
وي با اشاره به این که استان یزد چهار راه تمدن و فرهنگ قرار داشته است، افزود: این موقعیت ویژه و قرار گرفتن به عنوان معبر تمدنی، فضاهای متنوع محیطی و طبیعی به ویژه روستاهای هدف گردشگری، جذابیت‌های فراوانی برای گردشگری ایجاد کرده است.
اين مقام مسئول در ادامه گفت: داشتن نیروی انسانی ماهر، متخصص و آموزش دیده در صنعت جهانگردی امری بسیار مهم است و در جلب رضایت گردشگران نقش مهمی دارد، از این رو آموزش افراد باید کاملاً تخصصی باشد چرا که گردشگری صنعتی حساس است و با کوچکترین برخورد ناشایست ممکن است تبعات زیادی را در بر داشته باشد.
وي تصریح کرد: بخش خصوصی باید به صورت جدی و تمام قد وارد حوزه سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شود چرا که گردشگری تضمین صلح جهانی و تلطیف تعاملات انسانی است که زمینه‌‌ساز شکل‌‌گیری تقاضای پایدار در بازارهای بالقوه گردشگری خواهد شد.
دانش يزدي خاطرنشان كرد: توسعه گردشگری حول این موضوع شکل گرفته که با سرویس و خدمات جذاب،‌ رضایت مشتریان در استراحت و آسایش جسم و لذت مادی فراهم شود.
به گفته‌ي وي، گردشگری دارای ظرفیت‌های نهفته دیگری است که توجه به آن‌ها در کنار دستورات خداوند می‌تواند علاوه بر آسایش جسم و لذت مادی به آرامش روح و توجه به معنویت و ارتقای اخلاق منجر شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد: استانداردسازی به منظور رشد زیرساخت‌های صنعت گردشگری همگام با رشد کیفیت در بخش‌های مختلف، برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در زمینه‌های مختلف گردشگری و تجهیز مجتمع‌های بین راهی از جمله برنامه‌هایی است که موجب تقویت پایه‌های صنعت گردشگری می‌شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

آخرین اخبار بخش ها